Проведення громадського обговорення з питання щодо зміни назви
ПОДІЛИТИСЬ:

Відповідно до Закону України «Про присвоєння юридичним особам та об’єктам права власності імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій», «Порядку проведення громадського обговорення під час розгляду питань про присвоєння юридичним особам та об’єктам права власності, які за ними закріплені, об’єктам права власності, які належать фізичним особам, імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій» від 24.05.2012 № 4865-VI, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України №989 від 24.10.2012 року та розпорядження голови Житомирської обласної ради, враховуючи пропозицію педагогічного та студентського колективів комунального вищого навчального закладу «Житомирський базовий фармацевтичний коледж ім. Г.С. Протасевича» Житомирської обласної ради.

Комунальний вищий навчальний заклад «Житомирський базовий фармацевтичний коледж ім. Г.С. Протасевича» Житомирської обласної ради організовує громадське обговорення і пропонує керівникам підприємств, організацій, установ, громадських організацій незалежно від форми власності, представникам засобів масової інформації, жителям міста та області долучитися до громадського обговорення з питання щодо зняття з назви «Житомирський базовий фармацевтичний коледж ім. Г.С. Протасевича» імені Григорія Семеновича Протасевича.

Пропозиції (зауваження) подаються у письмовій чи усній формі, надсилаються електронною поштою із зазначенням прізвища, імені, по батькові та адреси особи, яка їх подає, у строк до 20 березня 2017 року включно. Юридичні особи подають пропозиції (зауваження) у письмовій чи електронній формі із зазначенням їх найменування та місцезнаходження. Анонімні пропозиції (зауваження) не розглядаються.

Пропозиції (зауваження) слід надсилати на електронну адресу комунального вищого навчального закладу «Житомирський базовий фармацевтичний коледж ім. Г.С. Протасевича» pharm@ukrpost.ua або у письмовій формі на адресу: вул. Черняховського,99 м. Житомир 10005 Україна, (перший поверх), кабінет секретаря директора коледжу. Пропозиції (зауваження) реєструються організатором громадського обговорення у встановленому законодавством порядку.

Відповідальна особа за проведення громадського обговорення – Швалюк Ярослав Валерійович, юрисконсульт коледжу, телефони за якими можна отримати консультації з питання, що винесено на громадське обговорення: (0412) 242545, (095) 87 95 222, (098) 175 70 68.

Громадські слухання відбудуться 21 березня 2017 року у актовому залі коледжу за адресою: вул. Черняховського, 99 м. Житомир (перший поверх) о 10.00 год.

Пропозиції (зауваження), отримані в ході проведення громадського обговорення, результати громадського обговорення оприлюднюються у спосіб, за допомогою якого було оприлюднене дане інформаційне повідомлення про проведення громадського обговорення.

 

Довідково: лист КВНЗ ЖБФК за вих.№ 533 від «30» 11 2016 р.  на ім’я голови Житомирської обласної ради.

Відзначаючи нещодавно ювілейну дату – 75-річчя КВНЗ «Житомирський базовий фармацевтичний коледж ім. Г.С. Протасевича» Житомирської обласної ради (ЖБФК), адміністрацією коледжу було ініційовано написання книги про коледж «ЖБФК - шляхи становлення та розвитку». Частину цієї книги зайняв розділ про історію навчального закладу. Під час написання цього розділу особливий інтерес виник до особи Григорія Семеновича Протасевича, чиє ім’я носить наш навчальний заклад.

Ім'я Григорія Семеновича Протасевича було присвоєне тоді ще Житомирському фармацевтичному училищу постановою Ради міністрів УРСР від 15 листопада1988 року з нагоди 50-річчя навчального закладу. (див. додаток 1, 2, 3).

Під час вивчення архівних та інших документів було встановлено нами ряд фактів:

1. Більша частина інформації про Протасевича Г.С. була відома зі слів його дружини та дочки.

2. Збереглася архівна довідка, видана Житомирським обласним комітетом компартії України від 30 вересня 1987 року, у якій зазначено:

- Протасевич Г.С. під час тимчасової окупації території області німецько-фашистськими окупантами у 1941 році створює підпільну організацію аптекоуправління;

- у 1942 році Протасевич введений до складу міського підпільного комітету, з січня 1943 року стає членом підпільного обкому КПбУ, постійно проводить антифашистську діяльність;

- в травні 1943 року Протасевич буа арештований гестапо і розстріляний фашистами;

- у 1965 році Протасевич Г.С. нагороджений орденом ВВв І ступеня посмертно(див. додаток 4)

4. На наш запит до Державного архіву Житомирської області Житомирської обласної державної адміністрації було повідомлено, що особової справи на Протасевича Григорія Семеновича у фондах архіву не виявлено і надати відомості про нього неможливо (див додаток 5.)

5. Директором Житомирського фармацевтичного училища Рибачуком І. З. напередодні присвоєння імені був зроблений запит до Державного архіву Київської області про підтвердження його навчання в довоєнний період в Київському навчальному закладі, на який прийшла відповідь, що документи Київського інституту вдосконалення не збереглися, тому відомості про навчання Протасевича Г.С. відсутні. (додаток 6.)

6. З’ясовуючи причетність Протасевича Г.С. до нашого навчального закладу, його заслуги у сфері фармації, були виявлені такі факти:

- в жодних документах немає підтвердження, що він навчався у Житомирській фармацевтичній школі, яка була відкрита у 1938 році (Постанова Ради народних комісарів УРСР від 14.08.1938 року № 1118); Зі слів дочки Світлани, Протасевич Г.С. закінчив фармацевтичну школу у 1938 році. (інтерв'ю зі Світланою Григорівною, надруковане у журналі «Мир людей», №5, 2003 рік). (див додаток 7);

- збереглася довідка Державного архіву Житомирської області від 14.10.1987 року, у якій зазначено, що в архівному фонді Житомирського обласного аптеко управління в списках співробітників Центрального аптечного складу і галено-фасувальної лабораторії Житомирського обласного філіалу аптеко управління станом на 15 січня 1941 року значиться Протасевич Г.С., але посада його не вказана. Начальником управління був інший. Інших відомостей про його діяльність не зазначено (див. додаток 8.)

Щороку студентам І курсу ми маємо розповідати про навчальний заклад і, звичайно, про людину, чиє ім’я носить навчальний заклад. Ми розповідаємо багато хорошого, віддаючи шану перед життям і діяльністю у роки ВВв Григорія Семеновича, але не можемо стверджувати про його причетність до Житомирського фармацевтичного коледжу, назвати його конкретні заслуги у фармації. У студентів завжди виникає ряд запитань з цього приводу.

З огляду на суспільно-політичні події останнього часу, заінтересованістю молодого покоління до історичних постатей, потягу до історичної правди, ми змушені більш ретельно розглядати можливість Житомирського базового фармацевтичного коледжу носити ім’я Протасевича Г.С.

З ініціативи викладачів та студентів дане питання розглядалося на засіданні загальних зборів трудового коллективу, ради студентського самоврядування. На засіданнях прийняте рішення: клопотати перед обласною радою про зняття, присвоєного навчальному закладу, імені Протасевича Г.С., враховуючи встановлені нами факти:

1. В архівних документах немає підтвердження про закінчення Протасевичем Г.С. Житомирської фармацевтичної школи, отже, не встановлено  його причетності до нашого навчального закладу.

2. Не підтверджений факт, що Протасевич Г.С. очолював аптекоуправління, не встановлено, які саме посаду він займав.

3. Немає жодних підтверджень його досягнень у сфері фармації.

4. Більша частина інформації про Протасевича Г.С. відома нам тільки зі слів, частково вона суперечить інформації, зазначеній в архівних документах.

Не зменшуючи великий подвиг учасника ВВв Протасевича Г.С. як члена міської підпільної організації, його активну антифашистську діяльність,  висуваємо клопотання про зняття з Житомирського базового фармацевтичного коледжу імені Григорія Семеновича Протасевича, аби відповідати історичній правді і доносити до молодого студентського покоління лише достовірну історичну інформацію.

 

Додатки:

Додаток 1. Ходотайство о присвоении Житомирскому фармацевтическому училищу имени Протасевича Григория Семеновича.

Додаток 2. Рішення Житомирської обласної ради народних депутатів про присвоєння Житомирському фармацевтичному коледжу імені Протасевича Г. С.

Додаток 3. Постанова Ради міністрів УРСР Про присвоєння імені учбовим закладам.

Додаток 4. Довідка Київського міського архіву.

Додаток 5. Архівна довідка Державного архіву Житомирської області.

Додаток 6. Відповідь Державного архіву  Житомирської області на запит про особову справу Протасевича Г.С.

Додаток 7. Сторінки журналу «Мир людей» №5 2003 року з інтерв’ю з дочкою Світланою.

Додаток 8. Довідка Державного архіву Житомирської області.

Додаток 9. Витяги з протоколів засідання загальних зборів трудового колективу, ради студентського самоврядування.

 

 

 

З ініціативи педагогічного та студентського колективів

 

Директор коледжу                                                                Є.В. Хомік

Події
ЗАПРОШУЄМО НА ДЕНЬ ВІДКРИТИХ ДВЕРЕЙ
З НОВИМ РОКОМ ТА РІЗДВОМ ХРИСТОВИМ!
З ДНЕМ СТУДЕНТА!
З ДНЕМ ПРАЦІВНИКІВ ОСВІТИ!
З ДНЕМ ФАРМАЦЕВТИЧНОГО ПРАЦІВНИКА!!!
Архів